Gradonačelnik Goražda Ernest Imamović i načelnik općine Trnovo Ibro Berilo danas su potpisali sporazum o izgradnji spomen-obilježja legendarnom komandantu Zaimu Imamoviću u gradu na Drini.
Zakoni o VSTV-u, imovini i lijekovima koje je Narodna skupština RS usvojila direktan su napad na Ustav BiH i Dejtonski mirovni sporazum i moraju biti poništeni i stavljeni van snage, smatraju u SDA.
Članovi Odbora za međunarodni razvoj Ujedinjenog Kraljevstva su u sklopu svog posjeta Bosni i Hercegovini, stigli i u Mostar u čijoj pratnji je bio i veleposlanik Ujedinjenog Kraljevstva u BiH Mathew Field.
Predsjednik Samostalnog sindikata državnih službenika i najmeštenika u FBiH Samir Kurtović i predsjednica Sindikata državnih i lokalnih službenika i namještenika Republike Hrvatske Iva Šušković danas su Sarajevu potpisali sporazum o saradnji tih sindikata.
Izraelska agencija za razvoj i saradnju (MASHAV) donirala je u petak Sveučilišnoj kliničkoj bolnici (SKB) Mostar vrijednu medicinsku opremu.
Predsjednik SDA Bakir Izetbegović sastao se danas sa zamjenikom ministra vanjskih poslova Italije Benedettom Della Vedovom.
Rusija je poslala više snaga na svoju granicu s Ukrajinom i mogla bi izazvati invaziju u bilo kom momentu, uključujući i tokom Zimskih olimpijskih igara u Pekingu, izjavio je u petak američki državni sekretar Antony Blinken.
U posljednja 24 sata u Hrvatskoj su umrle 44 osobe, a njih 7578 bilo je pozitivno na koronavirus, pri čemu je 5169 novih slučajeva potvrđeno PCR testom, a 2409 osoba brzim antigenskim testom, objavljeno je u petak.
Tužilaštvo Tuzlanskog kantona dostavilo je Općinskom sudu u Živinicama prijedlog za određivanje mjere jednomjesečnog pritvora za devet osoba iz Kladnja i Olova koji su u periodu 2020. i 2021. godine počinili veći broj krivičnih djela na području Kladnja, te drugih mjesta u TK i ZDK.
Vlada je jučer dala odobrenje da u hrvatske vode uplovi, a danas je to i učinio, američki nosač aviona na nuklearni pogon, USS Harry S. Truman.
Na sastanku predsjednika Socijaldemokratske partije Bosne i Hercegovine Nermina Nikšića i ambasadorice Francuske Christine Toudic, razgovarano je o aktuelnoj krizi u Bosni i Hercegovini, kao i predstojećim općim izborima.
Upravni odbor VKBI je na 11. redovnoj sjednici Upravnog odbora uspostavio Regionalni odbor VKBI Tuzla čiji će predsjednik u narednom trogodišnjem mandatu biti Elmir Jahić.
"Elektroprivreda RS" uzeće kredit od 30 miliona maraka da plati dug za struju koji ima prema "Hidroelektranama na Drini", a potom će taj novac iskoristiti za dokapitalizaciju i izgradnju hidroelektrane Bistrica. U pitanju je hidroelektrana koju gradi Kineska nacionalna aerotehnološka kompanija za međunarodni inženjering (AVIK).