16.06.2020 / 09:22 Politika - Nakon hapšenja savjetnika

SDA USK poziva Ružnića da podnese ostavku

SDA USK poziva Ružnića da podnese ostavku
Foto: Vijesti.ba

Jučerašnja akcija SIPA-e u Vladi Unsko-sanskog kantona koja je rezultirala hapšenjem savjetnika premijera USK Mirsada Topčagića pokazala je da je vladajuća ASDA institucije Unsko-sanskog kantona pretvorila u izvorište kriminala i korupcije.

Obrazloženje Tužilaštva USK, koje kao razlog hapšenja Topčagića navodi da je imenovani koristeći službeni položaj vršio pritisak na ministra Omerdića, pokazatelj je da ASDA  koristi mehanizme vlasti isključivo s ciljem prikrivanja različitih kriminalnih radnji iza kojih stoje njihovi kadrovi.

Valja podsjetiti da su u proteklih godinu dana zbog upletenosti u različite afere, uhapšeni: Admir Hadžipašić -bivši zastupnik ASDA u Skupštini USK i Parlamentu FBiH, Irfan Durić-aktuelni zastupnik ASDA u Parlamentu FBiH,  Rasim Pajić-predsjednik Kluba poslanika ASDA u Skupštini USK i Mirsad Topčagić-bivši ministar za pitanja boraca i RVI USK i zastupnik ASDA u Parlamentu FBiH, trenutno savjetnik premijera Mustafe Ružnića.

Premijera Mustafu Ružnića pozivamo da se suoči sa posljedicama narušenog vlastitog autoriteta i podnese neopozivu ostavku, a koalicione partnere ASDA da razmisle hoće li ovoj, sada već kriminalnoj organizaciji, nastaviti osiguravati podršku da kroz različite mehanizme moći prikriva kriminalne radnje svojih kadrova, stoji u saopćenju.

SDA traži da se osigura pravna i politička stabilnost u Unsko-sanskom kantonu i zaustavi narušavanje normalnog funkcionisanja kantonalnih institucija.


(Vijesti.ba)

Izdvajamo