23.06.2020 / 14:53 BiH - Reakcija

MUP KS o saslušavanju Đulića i Skenderagića

MUP KS o saslušavanju Đulića i Skenderagića
Mirza Hadžiabdić / AA
Sead Đulić, predsjednik SABNOR-a BiH danas je u Policijskoj upravi Mostar je nešto više od sat davao izjavu na okolnosti organizacije protestne šetnje protiv održavanja Blajburške mise u glavnom gradu Bosne i Hercegovine.

Nijaz Skenderagić, potpredsjednik SABNOR-a saslušan je u sarajevskoj policiji zbog istog skupa.

Nakon njihovih izjava datih u medijima, te rekacije Socijaldemokratske partije (SDP) koja je tražila objašnjenje po čijem nalogu se vrše saslušanja,  portparol MUP-a Kantona Sarajevo Mirza Hadžiabdić saopćio je da "policija Kantona Sarajevo postupa shodno odredbama relevantnih zakona i naredbama nadležnih štabova donesenim u vrijeme proglašenog stanja nesreće uzrokovanog pojavom koronavirusa, te se, u tom smislu, vrše određene provjere utvrđivanja eventualne prekršajne odgovornosti organizatora navedenog okupljanja".

- Odbacujemo bilo čije tvrdnje da se radi o nekom pritisku na bilo koga, te iste smatramo neutemeljenim, uz napomenu da se isključivo rukovodimo argumentima i činjenicima na osnovu kojih će se utvrditi ima li osnova za pokretanje prekršajnog ili bilo kojeg drugog postupka, uvažavajući zakonske norme i naredbe nadležnih organa koje su bile aktuelne u vrijeme održavanja navedenog događaja bez prejudiciranja bilo čije odgovornosti - naveo je Hadžiabidć.


(Vijesti.ba)

Izdvajamo