26.08.2020 / 17:35 Fudbal - Evropska liga

Erić: Iskustvo iz prošlog kola nam pokazuje da je u fudbalu sve moguće

Erić: Iskustvo iz prošlog kola nam pokazuje da je u fudbalu sve moguće
Foto: Arhiv - Vijesti.ba

Fudbaleri Željezničara sutra gostuju ekipi Maccabi iz Haife u susretu prvog pretkola UEFA Evropske lige.

Tim sa Grbavice desetkovan je neigranjem šestorice prvotimaca koji su uoči odlaska u Izrael pozitivno testirani na koronavirus. To će biti veliki hendikep za tim Amara Osima, ali se u redovima Željezničara ne predaju iako naglašavaju da je domaći tim favorit.

Golman Željezničara Filip Erić izjavio je da očekuje tešku utakmicu po teškim vremenskim uslovima, zbog čega sui došli u Izrael dan ranije kako bi se adaptirali na uslove igre.

- Maccabi je favorit, ali vođeni iskustvom iz posljednje naše utakmice vidjeli smo da je u fudbalu sve moguiće. Ako uđemo maksimalno, kao što je to uradila Mladost protiv nas moguće je da ostvarimo povoljan rezultat, a to je plasman u sljedeću fazu - kazao je Erić.

Branič Luka Miletić također ističe da očekuje težak meč, ali se nada da mogu do povoljnog rezultata.

- Oni su favoriti i mi moramo odigrati najbolje što znamo, a oni da imaju lošiji dan i uz malo sreće nadam se da možemo proći - rekao je Miletić.

Susret se igra u četvrtak od 19 sati na stadionu Sammy Ofer u Haifi. 



(Vijesti.ba / FENA)

Izdvajamo