07.09.2020 / 16:40 Svijet - Velika Britanija

Uhapšen muškarac osumnjičen za ubistvo u Birminghamu

Uhapšen muškarac osumnjičen za ubistvo u Birminghamu
Foto: Vijesti.ba
Britanska policija uhapsila je ponedjeljak ujutru 27-godišnjeg muškarca pod sumnjom za ubistvo i za pokušaj ubistva nakon napada nožem u nedjelju u četvrti Birminghama poznatoj po noćnom životu.

Policija zapadnog Midlandsa objavila je da osumnjičeni ostaje u pritvoru nakon što je uhapšen u ponedjeljak oko četiri sata ujutru.

Hapšenje je uslijedilo nakon velike policijske potrage poslije napada nožem  koji se dogodio u ranim jutarnjim satima u nedjelju. Policija je objavila snimke muškarca za kojim je tragala zbog sumnje da je izvršio ubistvo.

U napadima je ubijen 23-godišnjak, a muškarac i žena, stari 19 i 32 godine, i dalje su u teškom stanju u bolnici, nakon što su zadobili ozbiljne ubodne rane.

Poslije hapšenja, Steve Graham, policijski komandir u Birminghamu, rekao je da ih je jedna linija istrage “na kraju dovela do adrese u području Selly Oak, gdje je osumnjičeni muškarac jutros uhapšen".

"Jasno je da je ovo presudan momenat, ali naša istraga se nastavlja", dodao je Graham.


(Vijesti.ba / FENA)

Izdvajamo