03.12.2020 / 19:29 Svijet - Njemačka

Zaplijenjeni podaci za koje se sumnja da sadrže dječiju pornografiju

Zaplijenjeni podaci za koje se sumnja da sadrže dječiju pornografiju
Foto: AFP
Njemačka policija zaplijenila je tokom pretresa više od 330 nosača podataka za koje se sumnja da sadrže dječiju pornografiju, izjavio je tužilac u Kelnu Ulrih Bremer.

On je rekao da je policija izvršila je pretrese na nekoliko desetina lokacija tokom potrage za materijalom sa dječijom pornografijom koji pripada 56 optuženih za pribavljanje i čuvanje ilegalnog materijala.

Pretresi u pokrajini Sjeverna Rajna-Vestfalija izvršeni su na osnovu podataka dobijenih od američkog Državnog centra za nestalu i eksploatisanu djecu.

NJemački mediji objavili su da je policija izvršila pretres kuća i stanova.

"Očekujemo da materijal pokrene novu istragu, a to znači da će velika količina podataka koje moramo da procesuiramo postati još veća", istakao je Bremer.

NJemački istražioci za kibernetički kriminal razotkrili su u junu veliku internet mrežu od najmanje 30.000 ljudi koji dijele materijal sa dječijom pornografijom i razmjenjuju savjete o tome kako omamiti i zlostavljati maloljetnike.

Razmjere pomenute mreže zaprepastile su istražioce, a regionalni pravosudni organi osnovali su posebnu radnu grupu radi pronalaženja krivičnog gonjenja osumnjičenih.


(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba. Ova vijest je sada dostupna samo za čitanje.

Izdvajamo