Pouzdani francuski list L’Equipe objavio je kako je Neymar dogovorio potpisivanje novog ugovora sa Paris Saint Germainom.
Iako je Brazilac često u posljednje vrijeme povezivan sa odlaskom iz PSG-a, francuski mediji tvrde da od toga neće biti ništa i da je stvar već riješena.
Naime, L’Equipe tvrdi kako je Neymar već dogovorio i potpisao ostanak u Parizu, te da će sve biti objavljeno već danas.
Aktuelni ugovor Neymaru sa PSG-om ističe sljedeće godine. Prema novom ugovoru, brazilski čarobnjak će u PSG-u ostati do 2026. godine uz platu od 30 miliona eura po sezoni.
To je određeno smanjenje plate jer trenutno Neymar zarađuje 35 miliona eura, ali uz bonuse osigurao bi se na narednih pet godina, što mu neki drugi klub možda i ne bi mogao garantovati u ovom trenutku.
(Vijesti.ba / SC)