23.07.2021 / 11:45 BiH - Lider NiP-a

Konaković: Snažna poruka negatorima genocida

Konaković: Snažna poruka negatorima genocida
Foto: Arhiv

Elmedin Konaković, lider Naroda i pravde, pozdravio je odluku Valentina Inzka da nametne dopunu Kaznenog zakona BiH kojim se zabranjuje negiranje genocida i veličanje ratnih zločinaca.

“Civilizacijska i ljudska odluka Valentina Inzka i OHR-a.Snažna poruka svim negatorima genocida i negatorima istine o dešavanjima u Bosni i Hercegovini. Prilika i da se srpski narod odrekne pojedinaca i grupa koje su naredile i počinile genocid i druge zločine.Veliki dan za Bosnu i Hercegovinu, veliki dan za Evropu, veliki dan za cijeli svijet!”,napisao je Konaković na Facebooku.

Valentin Inzko, visoki predstavnik u Bosni i Hercegovini, nametnuo je dopune u Kaznenom zakonu Bosne i Hercegovine kojima se zabranjuje i kažnjava negiranje genocida i veličanje ratnih zločinaca.


(Vijesti.ba)

Izdvajamo