08.11.2021 / 16:15 Politika - Banja Luka

Počeo sastanak vlasti u RS: Šta će odlučiti nakon Escobara

Počeo sastanak vlasti u RS: Šta će odlučiti nakon Escobara
Foto: Vijesti.ba
U Banjaluci je u toku sastanak predstavnika političkih partija koje čine vladajuću koaliciju u RS.

Sastanku prisustvuju lideri SNSD-a Milorad Dodik, DEMOS-a Nedeljko Čubrilović, SP-a Petar Đokić, Ujedinjene Srpske Nenad Stevandić, NPS-a Darko Banjac i NDP-a Dragan Čavić.

Prisutni su i potpredsjednici SNSD-a Željka Cvijanović i Radovan Višković.

- Rekao sam da ćemo danas potvrditi povlačenje saglasnosti sa Oružanih snaga, UIO i VSTV i da će se u roku šest mjeseci pripremiti novi zakonski akti. To je bio naš stav prije Escobara i bit će i danas, rekao je Dodik danas na press konferenciji.

S druge strane Escobar je rekao da je imao produktivan sastanak s Miloradom Dodikom, "gdje je otvorena mogućnost da se povuku sve one odluke koje se odnose na prenos nadležnosti da bi mogli da nastavimo da radimo na ekonomskom razvoju“.

- Otvorena je mogućnost da se povuku odluke koje je Dodik donio, ali i najavio, odnosno odluke koje su usvojene u NSRS-u, ali i one koje je najavio da će uraditi, rekao je Escobar.


(Vijesti.ba)

Izdvajamo