Banja Luka 23°C
Bihać 20°C

28.11.2021 / 23:08 Fudbal - Španija

Real preokrenuo protiv Seville

Real Madrid savladao je Sevillu nakon preokreta u 15. kolu španske La Lige (2:1), a još jednu pobjedu Kraljevskom klubu donijeli su Karim Benzema i Vinicius Junior.

Iz prve veće šanse Sevilla je došla do prednosti, a Rafa Mir je pogodio glavom za 0:1 u 12. minuti, a samo dvije minute poslije isti igrač imao je novu priliku, no zaustavio ga je Thibaut Courtois.

Vinicius je prijetio golu Andalužana u 27. minuti, a nedugo nakon toga na drugoj strani pokušao je Lucas Ocampos. Benzema je u 32. minuti poravnao rezultat i vratio stvari na početak.

Mogao je Kraljevski klub do preokreta već u prvom dijelu kada je u nadoknadi veliku priliku imao Marco Asensio. Real je bio opasniji u drugom dijelu, a Vinicius je fenomenalno pogodio u 87. minuti za pobjedu domaćih.

Benzema je prvi strijelac La Lige sa 11 golova, a na drugom mjestu je Vinicius sa devet pogodaka, jedan više od prvih pratitelja Depaya i Juanmija.