19.12.2021 / 08:00 Politika - Hrvatski predsjednik

Milanović danas u Travniku i Novoj Biloj

Milanović danas u Travniku i Novoj Biloj
Foto: FENA

Hrvatski predsjednik Zoran Milanović boravit će  danas u Travniku i Novoj Biloj.

Kako je najavljeno iz njegovog ureda, Milanović će najprije u 15.45 sati položiti vijenac i zapaliti svijeću kod Spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima Travnika na groblju "Prahulje", a zatim će u 16.20 sati posjetiti Katolički školski centar "Petar Barbarić" gdje će se susresti s djelatnicima i učenicima tog centra.

Nakon toga, u 17.50 sati hrvatski predsjednik položit će vijenac pred spomen-bistu Anti Vlaiću, ubijenom vozaču kamiona humanitarnog konvoja "Bijeli put" (dvorište Župne crkve Duha svetoga u Novoj Biloj).

Posjetu će završiti prigodnim obraćanjem na centralnoj svečanosti obilježavanja 28. godišnjice Bijelog puta za Novu Bilu i Bosnu Srebrenu, koje je najavljeno za 18 sati u Župnoj crkvi Duha svetoga u Novoj Biloj.

Milanović je očigledno shvatio da nema šta da traži u glavnom gradu BiH, jer je nakon svega nepoželjan gost, kako je ispravno konstatirala gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić.

(Vijesti.ba)

Izdvajamo