03.01.2022 / 13:02 BiH - "Želja za ubijanjem velika"

Reakcije iz Srebrenice na snimak iz Priboja: Uvrede i mržnja

Reakcije iz Srebrenice na snimak iz Priboja: Uvrede i mržnja
Foto: Twitter
Policajci u Priboju samo dokazuju da institucije Srbije veličaju ratne zločine, da je želja za ubijanjem i danas velika, ističu Majke Srebrenice.

Ovakva njihova reakcija uslijedila je nakon što je jučer u javnost dospio skandalozni videosnimak na kojem srbijanski policajci pozivaju na novi genocid u Srebrenici.

"Oj Pazaru, novi Vukovaru, oj Sjenice, nova Srebrenice", pjevali su policajci u Priboju tokom novogodišnje proslave.

"Međunarodna zajednica na sve to ćuti, dok su Bošnjaci Priboja uplašeni, zastrašeni kao što su bili i 90-tih kad su ih protjerivali, ubijali i granatirali", poručili su iz Udruženja Majke Srebrenice.

Oglasili su se i iz Memorijalnog centra Srebrenica, iz kojeg su naveli da je ovo zaista užasno ponašanje i uvreda za preživjele koji su već morali podnijeti toliki bol i patnju.

"Incidenti poput ovog naglašavaju razmjere izazova koji još uvijek postoje kada je u pitanju suzbijanje veličanja genocida i promicanje mržnje", ističu iz ovog centra.


(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba. Ova vijest je sada dostupna samo za čitanje.

Izdvajamo