05.01.2022 / 23:06 Politika - Bujar Osmani

S. Makedonija pozdravila uvođenje sankcija Dodiku

S. Makedonija pozdravila uvođenje sankcija Dodiku
Foto: Arhiv

Ministar vanjskih poslova Sjeverne Makedonije Bujar Osmani oglasio se na Twitteru povodom uvođenja sankcija Miloradu Dodiku te istakao kako pozdravlja aktivnosti SAD-a.

"Pozdravljamo odluku Ministarstva finansija SAD-a u vezi s kontinuiranim prijetnjama stabilnosti i teritorijalnom integritetu BiH. Sjeverna Makedonija podržava suverenitet i teritorijalni integritet Bosne i Hercegovine i osuđuje svaki čin koji narušava njenu stabilnost i euroatlantsku budućnost", napisao je Osmani.

Podsjećamo, danas je Ured za kontrolu imovine u inostranstvu Ministarstva finansija SAD (OFAC), u skladu sa Izvršnom uredbom 14033, nametnuo ekonomske sankcije Miloradu Dodiku, članu Predsjedništva BiH, te na listu stavio medijsku kuću pod njegovom kontrolom, Alternativnu televiziju (ATV). Sankcije su uveden i bivšem Predsjedniku VSTS-a Milanu Tegeltiji i njegovog supruzi Tijani, kao i predsjedniku PDA Mirsadu Kukiću.



(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba. Ova vijest je sada dostupna samo za čitanje.

Izdvajamo