
Šef iranskog pregovaračkog tima Ali Bagheri Kani i predsjedavajući zajedničke komisije Zajedničkog sveobuhvatnog plana akcije (JCPOA) Enrique Mora, koji je također posrednik Evropske unije, te predstavnici evropskih zemalja nastavili su razgovore o iranskom nuklearnom sporazumu u austrijskoj prijestolnici Beču nakon kratke pauze.
Razgovori u Beču, koji su počeli 29. novembra prošle godine radi rada na tekstu sporazuma i rješavanju nesuglasica, nastavljeni su 8. februara nakon kratke pauze radi konsultacija.
Pregovarački timovi svih strana vratili su se u svoje zemlje radi konsultacija i donošenja političkih odluka, nakon čega su ponovo otputovali u Beč na nastavak pregovora.
Portparol iranskog ministarstva vanjskih poslova Saeed Khatibzadeh rekao je kako se očekuje da se sve pregovaračke delegacije vrate u Beč na pregovore. Očekuje se da se američki tim vrati s definitivnim planom za uklanjanje sankcija, prenosi iranska državna novinska agencija IRNA.
(Vijesti.ba / FENA)
Chat čitatelja