27.02.2022 / 20:12 Svijet - Igor Konašenkov

Rusija prvi put priznala gubitke u Ukrajini

Rusija prvi put priznala gubitke u Ukrajini
Foto: Uništeni ruski tenk / Agencije
Rusija je prvi put priznala da je njena vojska pretrpjela gubitke otkako je počeo njezin rat protiv Ukrajine.

"Ruski vojnici dokazuju svoju hrabrost i herojstvo u izvršavanju posebne operacije. Nažalost, među našim drugovima ima poginulih i ranjenih", rekao je glasnogovornik ruskog ministarstva obrane Igor Konašenkov, prema ruskoj agenciji TASS.

Konašenkov nije pružio nikakve brojke, no naglasio je da su gubici višestruko manji od broja "istrijebljenih nacionalista" na ukrajinskoj strani.

Ukrajina je objavila da je dosad ubijeno otprilike 4300 ruskih vojnika, no te se brojke ne mogu nezavisno utvrditi, prenosi Hina.

Ukrajinski predstavnici su zatražili da se fotografije i videozapisi ubijenih i zarobljenih ruskih vojnika objave na internetu kako bi se dokazali ruski gubici.


(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba. Ova vijest je sada dostupna samo za čitanje.

Izdvajamo