25.03.2022 / 15:37 Crna hronika - Okružni sud

Pritvor osumnjičenom za pomaganje u ubistvu načelnika Bašića

Pritvor osumnjičenom za pomaganje u ubistvu načelnika Bašića
Foto: Agencije

Okružni sud u Prijedoru odredio je jednomjesečni pritvor S.P. zbog sumnje da je pomagao u teškom ubistvu.

Agencija Srna nezvanično navodi da je riječ o osumnjičenom u slučaju ubistva Radenka Bašića, načelnika kriminalističke policije u Prijedoru.

Iz Suda su naveli da je pritvor određen zbog bojazni od uništavanja dokaza, uticaja na svjedoke, saučesnike ili prikrivače, te da će ponoviti krivično djelo. 

"Pritvor je određen i zbog toga što je riječ o krivičnom djelu za koje se može izreći kazna zatvora od 10 godina ili teža, a koje je posebno teško s obzirom na način izvršenja ili posljedice ako bi puštanje na slobodu rezultiralo stvarnom prijetnjom narušavanja javnog reda", saopšteno je na internet stranici Okružnog.

Kako je rečeno "Nezavisnim novinama" u Okružnom javnom tužilaštvu Prijedor, ovo tužilaštvo i Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske u saradnji sa svim drugim bezbjedonosnim agencijama u BiH i regionu,  intenzivno radi na otkrivanju izvršilaca krivično djelo teško ubistvo na štetu Radenka Bašića.

"Druge informacija u ovom momentu ne možemo davati jer bi na taj način ugrozili istragu", rekao je za "Nezavisne novine", Mladen Mitrović, glavni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Prijedor.


(Vijesti.ba / NN)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba. Ova vijest je sada dostupna samo za čitanje.

Izdvajamo