
Čuveni bh. trener je uspio izboriti četvrti uzastopni plasman na Svjetsko prvenstvo i to sa četiri različite reprezentacije.
Poslije Obale Slonovače, Alžira i Japana, populani Vaha je na smotru najboljih selekcija odveo i reprezentaciju Maroka.
Kralj Maroka Mohammed VI, pozvao je selektora nogometne reprezentacije Vahida Halilhodžića odmah nakon pobjede protiv Konga kojom je ova selekcija izborila plasman na Svjetsko prvenstvo i čestitao mu na ovom velikom uspjehu.
Naš trener je razmijenio nekoliko riječi s prvim čovjekom ove države.
"Halo! Da, kako ste Vi, Vaše visočanstvo?", rekao je Halilhodžić na početku i nastavio:
"Hvala! Kvalifikacije na Svjetsko prvenstvo i pobjeda su za Vas i Vaše ljude! Nadam se da ste sretni. Zadovoljstvo mi je, ovo je zasluga igrača i cijele nacije."
Le roi du Maroc, Mohamed 6, félicite Vahid Halilhodzic pour sa qualification en coupe du monde #MARRDC pic.twitter.com/njLhZ4bYB1
— Mr Fisk (@Mr__Fisk) March 29, 2022