09.07.2022 / 18:57 Svijet - Uznemirujuće

Pojavio se novi snimak atentata na bivšeg japanskog premijera

Pojavio se novi snimak atentata na bivšeg japanskog premijera
Foto: Screenshot
Bivši premijer Japana Shinzo Abe upucan je jučer tokom govora koji je držao u gradu Nara, nakon čega je preminuo u bolnici.

Napadač je odmah uhapšen, a radi se o bivšem pripadniku japanskih pomorskih odbrambenih snaga.

Društvenim mrežama širi se novi videosnimak atentata na Abea.

Na snimku se može vidjeti kako Abe drži govor prisutnim, a pored njega se nalaze članovi obezbjeđenja i građani. U jednom trenutku čuje se pucanj i vidi se oblak dima na što reaguje Abeovo obezbjeđenje, koje pokušava da ga zaštititi svojim tijelima i aktovkama.

Ipak tek drugi pucanj je bio koban za bivšeg japanskog premijera. Na videu se može vidjeti da iako su članovi obezbjeđenja stali ispred atentatora i podigli aktovke metak je nekako uspio proći i pogoditi Abea u predjelu torza.

Nakon što ga je hitac pogodio Abe se uhvatio rukama za prsa, zateturao i pao. Napadača su potom savladali članovi obezbjeđenja.

Ubica se tereti za ubistvo, a pištolj kojim je počinio napad je zaplijenjen. Radi se o pištolju kućne radinosti koji je napadač sam izradio. Svjedoci su rekli kako su vidjeli veliki pištolj.


(Vijesti.ba / Avaz)

Izdvajamo