"Samo tako će naše sjećanje dobiti punoću, a naša borba smislen i plemenit cilj", naveo je Dodik na svom "Twitter" profilu.
Dodik, koji je danas u Jerusalimu posjetio Memorijalni centar "Jad Vašem", naglasio je da se na ovom mjestu čovjek sjeti da ne smije da zaboravi.
"Strašno je, nedopustivo, nepravedno i neshvatljivo to što se desilo jevrejskom narodu. Mnogi narodi platili su cijenu uspostavljanja vlastite države i dostizanja nacionalne slobode, ali nijedan kao jevrejski", naglasio je Dodik.
Prema njegovim riječima, na ovom mjestu čovjek uči o strašnim i mračnim dubinama u koje može upasti ljudski zloduh.
"Na ovom mjestu se ukrštaju smisao života i besmisao uništenja, krik bola i poklič pobjede. Na ovom mjestu čovjek uči o nasilnom gašenju miliona života, ali i pobjedi života nad smrću", rekao je Dodik.
Biti u blizini mjesta neizmjerne tuge, vječnog jauka, bola koji doseže nebesa, naveo je Dodik, iziskuje snagu i poseban pijetet prema milionima nevinih ljudi, žena i djece.
"Milion pitanja zašto - i svako bez odgovora. Jer, kako objasniti da je tuga velika poput ove planine", dodao je Dodik.
Dodik je istakao da je velika čast biti na planini Herzl, jednom od najvažnijih mjesta za državu Izrael i jevrejski narod.
"Kada se čovjek nađe na planini sjećanja i u blizini Memorijalnog centra za mučenike Holokausta i heroje, osjeća posebnu energiju koja ga prožima bez obzira na njegovo porijeklo", dodao je Dodik.
Велика је част бити на планини Херзл, једном од најважнијих мјеста за Државу Израел и јеврејски народ.
— Милорад Додик (@MiloradDodik) July 18, 2022
Када се човјек нађе на планини сјећања и у близини Меморијалног центра за мученике холокауста и хероје, осјећа посебну енергију која га прожима без обзира на његово поријекло. pic.twitter.com/Zi0RG3SAGE