26.07.2022 / 09:37 BiH - Nastavak protesta

Foto: Građani i dalje pred zgradom OHR-a

Foto: Građani i dalje pred zgradom OHR-a
Foto: FENA, Vijesti.ba
Ispred zgrade OHR-a u Sarajevu jutros je 'osvanula' nekolicina građana nakon što su sinoć završeni protesti.

Ispred zgrade OHR-a, kako se očekuje, će se danas na protestima pridružiti  još građana.

Policija jutros preusmjerava saobraćaj kod zgrade OHR-a, a u obustavi je i trolejbuski saobraćaj.

Protesti koji su jučer počeli u 19.00 sati, završeni su sinoć oko 22.00 sata, a grupa građana je provele noć ispred zgrade OHR-a.  

Više hiljada nezadovoljnih građana jučer su protestovali protiv najavljene odluke o izmjenama Izbornog zakona BiH i Ustava Federacije BiH, a koju bi mogao nametnuti visoki predstavnik u BiH Christian Schmidt.

Okupljeni su poručili da neće dozvoliti etničku podjelu Bosne i Hercegovine, te su pozvali Schmidta da ne donosi takvu odluku, jer bi mogla imati nesagledive posljedice po društvo u BiH.


(Vijesti.ba / FENA)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba. Ova vijest je sada dostupna samo za čitanje.

Izdvajamo