10.02.2023 / 12:50 BiH - Konzul Mihailović

Još nema informacija o bh. državljaninu Angelu Peševskom

Još nema informacija o bh. državljaninu Angelu Peševskom
Foto: arhiv

Konzulat Bosne i Hercegovine u Istanbulu još nema informacija o bosanskohercegovačkom državljaninu Angelu Peševskom.

On je boravio u gradu Malatya, jednom od područja pogođenih katastrofalnim zemljotresom koji je u ponedjeljak zadesio šire područje između Turske i Sirije, izjavio je konzul BiH u Istanbulu Siniša Mihailović.

Prve informacije nakon zemljotresa bile su da je Peševski ostao ispod ruševina jedne zgrade u Malatyji gdje je bio poslovno angažovan.

Mihailović izvještava da je u međuvremenu riješen administrativni dio problema žene bh. porijekla koja se proteklih dana obratila Konzulatu u Istanbulu zbog toga što su joj ostali dokumenti u stanu u jednom od zemljotresom pogođenih područja, a želi da se vrati u domovinu.

(Vijesti.ba / FENA)

Izdvajamo