27.04.2023 / 13:13 Politika - Marinković Lepić

Sjednica Parlamenta FBiH nakon odluke Schmidta

Sjednica Parlamenta FBiH nakon odluke Schmidta
Foto: Vijesti.ba

Kolegij Predstavničkog doma Parlamenta FBiH održao jedanas sjednicu na kojoj nije određen termin sjednice ovog doma, a na kojoj bi se trebalo glasati o Odluci o imenovanju Vlade FBiH.

Predsjedavajuća Predstavničkog doma Parlamenta FBiH Mirjana Marinković Lepić kazala je kako će sjednica biti zakazana kada budu imali rješenje visokog predstavnika u Bosni i Hercegovinu Christiana Schmidta i materijal, prenosi N1.

“Svrha održavanja Kolegija bilo je da se steknu uvjeti za održavanje sjednice. Vidite da se kod nas mijenjaju stvari iz dana u dan, da ne kažem iz sata u sat. Niko u ovom trenutku ne može reći šta se dešava, ni kada će sjednica. Kada budemo imali rješenje visokog predstavnika i materijal – Odluka o imenovanju vlade, mi ćemo je zakazati. Mislim da rezonuje kompletna javnost da je više red da ne čekamo dalje i da održavanje redovne sjednice nosi rok od 10 dana i da nema svrhe da se neke stvari odgađaju”, kazala je Marinković Lepić.

(Vijesti.ba)

Izdvajamo