29.04.2023 / 12:05 BiH - BIHAMK

Kilometarske kolone prema jugu BiH, policija isključuje sa autoceste kod Tarčina

Kilometarske kolone prema jugu BiH, policija isključuje sa autoceste kod Tarčina
Foto: Čitatelj

Počeo je produženi praznični vikend zbog čega se tokom cijelog dana očekuje pojačan promet vozila, a saobraćajni kolaps već je zabilježen na više dionica od Sarajeva prema Mostaru.

Vozači javljaju da je stvorena kilometarska kolona od Salakovca do Mostara, koja je prema nekim slobodnim procjenama duga i 15 kilometara. Javljaju i da se od Sarajeva do Podorašca vozi dva sata.

Duga je kolona i na autocesti od Tarčina do Bradine te iz BIHAMK-a upozoravaju da zbog toga policija trenutno isključuje vozila sa autoceste na naplatnom mjestu Tarčin.

- U koloni se vozi i magistralnim putem Tarčin-Konjic-Jablanica. I dalje tokom dana očekujemo pojačan promet vozila kako na putevima u Bosni i Hercegovini, tako i na graničnim prelazima - ističu iz BIHAMK-a.

Dodatna gužva stvara se i zbog radova putu Jablanica-Mostar, u Donjoj Jablanici.

(Vijesti.ba)

Izdvajamo