10.05.2023 / 11:02 Fudbal - Derby della Madonnina

Milan i Inter u borbi za finale Lige prvaka

Milan i Inter u borbi za finale Lige prvaka
Foto: Vijesti.ba

Fudbaleri Milana domaćini su Interu u prvom meču polufinala Lige prvaka.

Utakmica počinje u 21 sat.

Italijanski dnevnik “La Republipa“ piše, da je domaćin prvog meča u srijedu morao da odbije dva miliona zahtjeva za kupovinom ulaznica.

Duel Milana i Intera večeras je i europski derbi prepun je specifičnosti.

Grad Milano je jedini koji može da se pohvali sa dva klupska prvaka Evrope koji će se ponovo nadmetati za trofej i to oba tima kao domaćini na stadionu u svom gradu.

Pritom ovo nije jedini duel gradskih i evropskih rivala u elitnom kontinentalnom nadmetanju. U sezoni 2002/2003 su se sastali u polufinalu, dok su  u četvrtfinalu Lige prvaka igrali  u sezoni 2004/2005.

Zbog incidenata navijača, mečevi 2004/05 su se neslavno završili, a Milan je odnio pobjedu.

Prvi meč je nastavljen poslije kraćeg prekida, a slavio je Milan s 2:0.

Drugi meč je trajno prekinut kod 1:0 za rossonere, pa je uslijedio službeni rezultat sa 3:0.

Fotografija kako fudbaleri suparničkih timova Materazzi i Rui Costa, naslonjeni jedan na drugog, gledaju bakljadu na tribinama postala je antologijska.

Trenutno Inter je pobijedio u prethodne četiri utakmice i možda je u najboljoj formi u ovoj sezoni sa sjajnom napadačkom četvorkom, koju čine Lautaro Martinez, Romelu Lukaku, Edin Džeko i Joauqin Correa.

Milan nije tako blistav u rezultatima, ali je osam utakmica bez poraza. Pod znakom pitanja je nastup najboljeg igrača Milana ove sezone, Rafaela Leaoa. On  je doživio lakšu povredu mišića u ligaškom duelu u prošlu nedjelju protiv Lazia.

Ove sezone, u međusobnim mečevima Inter je bio bolji, pogotovo u finalu Kupa Italije kada je lako trijumfovao sa 3:0. i pobijedio još jednom ove godine u prvenstvu.

(Vijesti.ba)

Izdvajamo