Banja Luka 14°C
Bihać 12°C

30.05.2023 / 21:53 Fudbal - Icardi heroj

Galatasaray nakon četiri godine prvak Turske

Turski fudbalski klub Galatasaray u utorak pobijedio Ankaragucu rezultatom 4:1 i osvojio svoju 23. titulu prvaka turske Super lige, javlja Anadolija.

Galatasaray je prelomio rezultat golom Maura Icardija u 17. minuti, uz pomoć Milota Rashice na stadionu Eryaman, u glavnom gradu Ankari.

Nakon šest minuta Ankaragucu je izjednačio kada je Felicio Milson ljevicom pospremio loptu u donji ugao.

Galatasaray je ponovno poveo kada je Icardi u 38. minuti pogodio glavom, a asistirao mu je Kerem Akturkoglu.

U 73. minuti Baris Alper Yilmaz poslao je loptu u mrežu nakon što je u protivnapadu driblingom prošao pored golmana MKE Ankaragucu Gokhana Akkana.

Tačku na utakmicu stavio je Sergio Oliveira koji je jednom pogodio glavom za Galatasaray za 4:1, u 79. minuti.

Cijeli meč za Ankaragucu su odigrali Nihad Mujakić i Andrej Đokanović.

Ovom pobjedom istanbulski klub osvojio je svoj prvi naslov u najvećoj turskoj fudbalskoj ligi od 2019.

Sakupivši 82 boda u 34 utakmice, Galatasaray ima pet bodova ispred drugoplasiranog Fenerbahcea, dva kola prije kraja prvenstva.