Bihać 6°C

03.06.2023 / 19:55 Fudbal - Sjajno finale

Nogometašice Barcelone nakon preokreta za pamćenje osvojile Ligu prvaka

Nogometašice Barcelone osvojile su u subotu drugu titulu u Ligi prvaka.

Nakon velikog preokreta, Barcelona je u finalu savladala Wolfsburg i pobjedu koja joj je donijela zvanje prvaka Evrope upisala rezultatom 3:2 (0:2).

Veliko finale počelo je za Wolfsburg na najbolji mogući način.

Isticao je drugi minut meča kada je Eva Pajor njemačkom timu donijela prednost.

A onda u 37. minutu novi šok za Barcelonu i 2:0. Pajor je ovoga puta bila u ulozi asistenta, Alex Popp je bila egzekutor.

Nekoliko dobrih prilika na obje strane, uz ova dva gola, vidjeli smo tokom prvih 45 minuta, a onda na startu drugog dijela meča hladan tuš za Wolfsburg,

U manje od dva minuta, dva sjajna individualna gola Patricije Guijarro za izjednačenje 2:2.

U 70. minutu Barcelona dolazi do potpunog preokreta. Fridolina Rolfo je bila heroj za svoju ekipu.

Dominirala je Barcelona u ovom meču. Imala 26 šuteva ka golu rivala, u odnosu na sedam Wolfsburga. Čak sedam u okvir gola.

Vidjeli smo u finišu meča na terenu i najbolju nogometašicu svijeta, tek oporavljenu Alexiju Putellas, tek da apetiti do posljednjeg mjesta punog stadiona PSV u Eindhovenu budu zadovoljeni.

Za Barcelonu je ovo treći pehar ove sezone. Nakon osvojenog Superkupa Španije i titule prvaka, prenosi SK.