05.06.2023 / 22:50 Fudbal - Uzvratni meč

Stuttgart slavio i u revanšu za opstanak u Bundesligi

Fudbaleri Stuttgarta igrat će i sljedeće sezone u Bundesligi pošto u play-offu za opstanak bili mnogo bolji od ekipe Hamburgera SV.

Bio je to duel 16. tima Bundeslige i trećeg tima Cvajte u kome je Stuttgart poptuno zasluženo osigurao opstanak u elitnom rangu njemačkog fudbala.

Nakon što su Švabe ubjedljivo slavile u prvoj utakmici na svom terenu od 3:0, uspjele su da pobijede i u revanšu u Hamburgu sa 3:1.

U napetom meču punom varnica gosti su stigli do pobjede nakon preokreta. Hamburger SV je poveo ranim golom Kittela već u šestom minutu, ali je posustao na samom početku drugog poluvremena kada je Enzo Millot izjednačio. Isti igrač donio je potpun preokret pogotkom u 64. minutu.

Konačan rezultat postavio je Silas u 90+6. minutu – 1:3. Potpuni debakl Hamburgera.

Novi članovi Bndeslige su Darmstadt i Heidenheim, a u Cvajtu se sele Schalke i Hertha.