Banja Luka 9°C
Bihać 8°C

08.06.2023 / 09:33 Košarka - NBA Finale

Denver uzvratio break Miamiju, sjajna partija Jokića i Murraya

Ekipa Denver Nuggetsa je u trećoj utakmici finalne serije slavila protiv ekipe Miami Heata rezultatom 94:109. Na taj način su uzvratili break i poveli u finalnoj seriji sa 2:1.

Prvo poluvrijeme je bilo izjednačeno i Nuggetsi su na odmor otišli sa prednosti od pet poena razlike 48:53.

Presudna je bila treća četvrtina kada Denver pravi razliku i do kraja utakmice su održavali prednost i došli do zaslužene pobjede.

Pobjedničku ekipu su predvodili Jamal Murray triple-doubelom, 34 poena, 10 skokova i 10 asistencija i sjajni Nikola Jokić. On je ostvario triple- double sa 32 poena, čak 21 skokom i 10 asistencija. Jokić je postao prvi košarkaš u historiji koji je u velikom finalu ostvario triple- double od najmanje 30 poena, 20 skokova i 10 asistencija .

U redovima poražene ekipe najbolji su bili Jimmy Butler sa 28 poena i Bam Adebayo sa 22 poena i 17 skokova.

Denver je tako došao do bitne pobjede jer su uspjeli vratiti break.

Sljedeća utakmica je na rasporedu u noći sa petka na subotu u 02:30 po srednjoevropskom vremenu u Miamiju.