
Hajduk je, podsjetimo, ligaški dio sezone otvorio pobjedom 2:1 na Maksimiru protiv Dinama, dok je Rijeka s uvjerljivih 4:0 bila bolja od Rudeša pa joj je ovaj poraz prvi u sezoni, a Hajduk je ostao stopostotan, piše Index.
Bila je ovo moćna partija Hajduka, iako se možda po osnovnoj statistici i ne čini tako. Istina, Hajduk vodi u svim relevantnim kategorijama, ali same brojke ne dočaravaju dovoljno dobro koliko je splitska ekipa u ovom derbiju nadigrala goste iz Rijeke.
Ekipa Ivana Leke bila je u opasnosti samo u 2. minuti susreta kad je Toni Fruk pucao s 20-ak metara, a njegov udarac se odbio od nekog u odbrani Hajduka i pogodio stativu. U svakom drugom trenutku Hajduk je dominirao, do te mjere da je Rijeka prvi korner imala u 77. minuti utakmice.
Ključan trenutak susreta dogodio se u 50. minuti kad je Rokas Pukštas zabio za 1:0, što se ispostavilo i konačnim rezultatom.
Nakon što je neko od igrača Hajduka glavom pogodio prečku nakon ubačaja, a onda i Labrović odbranio sjajan udarac Moufija s ruba šesnaesterca, stigla je nova lopta pred gol Rijeke, a nju je tamo dočekao Pukštas i savladao dotad sjanog Labrovića.
Nakon ove pobjede Hajduk je uz Osijek jedina stopostotna ekipa u HNL-u.
Podsjetimo, Osijek je do svojih šest bodova došao pobjedom nad Slaven Belupom od 6:1 u prvom kolu i čudesnim preokretom protiv Rudeša u 2. kolu.
(Vijesti.ba)