15.08.2023 / 20:54 Politika - Član Predsjedništva BiH

Komšić posjetio Bužim, počast generalu Naniću

Komšić posjetio Bužim, počast generalu Naniću
Foto: Vijesti.ba

Povodom godišnjice formiranja 505. Viteške brigrade predsjedavajući Predsjedništva BiH Željko Komšić posjetio je Bužim.

Komšić prisustvuje manifestaciji Slobodarski dani viteškog grada Bužima. Komšić će položiti cvijeće na mezar generala Nanića i prisustvovati centralnom događaju manifestacije Slobodarski dani viteškog grada Bužima.

Predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić danas se susreo  Bihaću i sa premijerom Unsko-sanskog kantona Mustafom Ružnićem.

Povod susreta bila je manifestacija obilježavanja 31. godišnjice formiranja 505. viteške bužimske brdske brigade Armije Republike Bosne i Hercegovine.

Predsjedavajući Komšić je istakao moralnu i ljudsku obavezu koju osjeća prema herojskoj borbi Krajišnika u ratu, kao i prema borbi svih drugih boraca u Bosni i Hercegovini koji su branili našu domovinu, pogotovo uzimajući u obzir teške uslove te borbe tokom agresije na našu domovinu.

Sagovornici su razgovarali o aktuelnoj političkoj situaciji, radu izvršne i zakonodavne vlasti u Unsko-sanskom kantonu te budućim aktivnostima vlade. Ocjenjeno je da je trenutna vlada nakon dugo vremena stabilna, te je najavljeno da će sve buduće aktivnosti vlasti u ovom kantonu biti isključivo usmjerene na poboljšanje uslova života i u korist svih građana Krajine.

Sastanku su pored premijera prisustvovali i ministri, te predsjedavajući Skupštine Unsko-sanskog kantona.


(Vijesti.ba)

Izdvajamo