Banja Luka 18°C
Bihać 17°C

23.09.2023 / 18:36 Fudbal - Premiership

City sa igračem manje pobijedio Nottingham Forest

Fudbaleri Manchester Cityja danas su u 6. kolu Premier lige Engleske sa 2:0 na Etihadu pobijedili Nottingham Forest.

Ispostavilo se da je pitanje pobjednika riješeno već na startu utakmice, kada su Građani postigli oba pogotka.

Prvo je Phil Foden u 7. minuti pogodio na asistenciju Kylea Walkera, a sedam minuta poslije Matheus Nunes namješta pogodak Erlinga Haalandu za konačnih 2:0.

Cijelo drugo poluvrijeme je City igrao s desetoricom jer je u 46. minuti Rodri dobio direktan crveni karton.

Šumari nisu imali snage to iskoristiti i makar jednim golom zakomplicirati završnicu meča i učiniti je neizvjesnom.

City je lider na tabeli sa 18 bodova iz šest mečeva, a Forest ima sedam bodova i deseti je.

Narednu utakmicu Manchester City igra u srijedu, 27. septembra, protiv Newcastle Uniteda u okviru EFL Kupa. Nottingham Forrest će u narednoj utakmici, 1. oktobra, ugostiti Brentford City.

Danas su u istom terminu odigrane još dvije utakmice engleske Premier lige.

Crystal Palace i Fulham su remizirali bez golova, dok su Luton i Wolvesi odigrali 1:1, prenosi Scsport.ba