Banja Luka 17°C
Bihać 17°C

23.09.2023 / 22:49 Fudbal - Nestajalo i struje

Sjajna utakmica u Mostaru, Velež slavio protiv Sloge

Sjajna utakmica u Mostaru. Posljednji susret današnjeg programa 8. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine igrali su Velež i Sloga.

Rođeni su slavili rezultatom 4:2, a junak je bio kapiten Veleža Nermin Haskić koji je postigao tri gola.

Nakon odigranih prvih 45 minuta Velež je imao prednost od 2:1. Haskić je pogodio u 16. i 41. minuti, dok je za Slogu strijelac u 36. minuti bio Toni Jović.

U drugom poluvremenu, u 54. minuti Sloga dolazi do izjednačenja, strijelac je bio Vidić.

Potom je u 68. minuti stadion Rođeni bio u mraku. Uslijed nevremena došlo je do nestanka struje. Ipak, 10-ak minuta kasnije reflektori su se opet upalili.

Velež je u 86. minuti opet preko sjajnog Haskića došao do trećeg gola.

Duboko u sudijskoj nadoknadi, u 100. minuti Adnan Džafić je promašio penal za Velež. Ipak u 102. minuti Džafić je uspio pogoditi mrežu Sloge i postaviti konačan rezultat utakmice.

Velež je ovom pobjedom prestigao Sarajevo i nalazi se na trećem mjestu Premijer lige BiH.

Sloga se nalazi u donjem dijelu tabele, na osmoj poziciji.

U narednom kolu Velež  ide na gostovanje u Banjaluku gdje će igrati protiv Borca, dok će Sloga na domaćem terenu dočekati GOŠK.