Banja Luka 18°C
Bihać 17°C

02.10.2023 / 18:01 Fudbal - PL BiH

Kraj: Željezničar - Široki Brijeg 2:1

Fudbaleri Željezničara danas su na stadionu „Grbavica“ pobijedili ekipu Širokog Brijega s 2:1, u posljednjem susretu 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Vijesti.ba

Kraj utakmice na Grbavici

94' Goooollll Krpić pogađa za vodstvo Željezničara

92'  Šutira Mikolčić ali golman Plavih Muftić siguran.

90'  Finiš susreta na Grbavici, četiri minute sudijske nadoknade.

83' Trener Želje baca sve karte u napad, Gasal i Haračić su u igri umjesto Bibera i Galića

82' Šansa za Široki Capan šutira ali lopta odlazi pored gola

74' Šansa za Želju, šutirao je Drljo ali prečka je saveznik Širokog, ostaje 1-1.

71' Terenska inicijativa Širokobriježana. Izmjene u oba tima, umjesto Štilića Aljaber, dok kod gostiju umjesto Kpana Barišić.

67'   Izmjena u ekipi Željezničara,umjesto Alysona u igri je Drljo

65'  Prilika za Široki, šut Capana brani Muftić.

62'  Izmjene u Širokom, Bagarić i Mikolčić u igri, umjesto Lukića i Mamića.

59' Korner za Želju, Cocalić šutira glavom ali dobra intervencija fudbalera Širokog.

55' Golll  Kpan pogađa za poravnanje rezultata na Grbavici

49' Izmjene u oba tima,  Chinedu umjesto Tomića kod Širokog Brijega, Turanjanin umjesto Ćosića kod Željezničara

46' Počelo je drugo poluvrijeme, Plavi vode golom Štilića iz 39. minute

Kraj prvog poluvremena.

45'  Šansa za Želju,Jašarević je centrirao, Cocalić glavom šutira, ali pogađa prečku. U nastavku je pokušao Amoah ali nije uspio pogoditi. Igrat će se tri minute sudijske nadoknade.

40' Slavlje popularnih Manijaka nakon gola Štilića.
Željezničar - Široki Brijeg 1:0

Posted by Vijesti.ba on Ponedjeljak, 2. oktobar 2023.

39' Goollll Štilić pogađa za vodstvo Plavih

36' Alyson dobro prolazi ali slabo centrira.

29' Šansa za Široki, Ćavar je šutirao iz slobodnjaka, Muftić brani, a na odbijanac natrčava Musa i šutira neometan sa pet metara ali opet je Muftić odbranio.

28' Siromašnih 27 minuta, još uvijek bez prave prilike na obje strane.

18' Prilika za Široki, Ćavar šutira ali Muftić siguran.

14'
Amoah dobro prolazi, Musa blokira njegovo dodavanje.

8' Napad Želje, udarac Jašarevića brani Tomić.

5'  Plavi bolji na početku meča, nakon kornera Ćosić pokušava ali lopta odlazi preko gola.

1' Počela je utakmica na Grbavici

Treneri oba tima odredili su sastave za večerašnju utakmicu.

Željezničar će nastupiti u sastavu: Muftić, Cocalić, Krpić, Štilić, Biber, Drina, Allyson, galić, Amoah, Jašarević i Ćosić.

S druge strane za Široki Brijeg će igrati: Tomislav Adolf Tomić, Pranjić, Šaravanja, Capan, Kpan, Lukić, Mamić, Musa, Čavar, Kuprešak, Tomislav Tomić.