04.10.2023 / 15:45 Svijet - Sjeverozapad zemlje

Naoružana lica otela pet studentkinja sa univerziteta u Nigeriji

Naoružana lica otela pet studentkinja sa univerziteta u Nigeriji
Foto: Agencije

Naoružana lica u Nigeriji otela su pet studentkinja sa univerziteta u sjeverozapadnoj nigerijskoj državi Kacina, saopštila je policija, što je druga takva otmica u ovom regionu u posljednjih mjesec dana.

Na sjeverozapadu Nigerije česte su otmice radi naplate otkupa usljed visokog nivoa siromaštva, nezaposlenosti i raširenosti nelegalnog vatrenog oružja.

Policijski portparol Abubakar Sadik saopštio je da se incident dogodio rano jutros na Federalnom univerzitetu u gradu Ducin-Ma.

Policija je "rasporedila sve svoje taktičke i operativne resurse u cilju spasavanja žrtava bez povreda", rekao je on i dodao da je jedan osumnjičeni već u pritvoru.

Najmanje 24 studentkinje otete su 22. septembra iz svog hostela na Federalnom univerzitetu Gusau, u državi Zamfara. Njih 16 oslobođeno je tri dana kasnije u spasilačkoj akciji snaga bezbjednost, prenosi Srna.

(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba. Ova vijest je sada dostupna samo za čitanje.

Izdvajamo