
Čuveni Oktoberfest se od ove godine u zanimljivom obliku organizuje i u našoj zemlji, tačnije u selu Šušnjevi kod Kiseljaka.
Mještani ovog sela su u subotu organizovali proslavu Oktoberfesta po uzoru na čuveni festival iz Bavarske, a da je sve zaista izgledalo kao u Munchenu, potvrđuju i fotografije sa druženja.
Proslava Oktoberfesta u Kiseljaku započela je ručkom kojeg je blagoslovio župnik Marko Mikić, nakon čega je nastavljeno veselje u kojoj je okupljeno društvo odlučilo proslaviti jesen uživajući u muzici, plesu, piću i ukusnoj hrani.
Posjetioci su bili obučeni u tradicionalnu nošnju, pa fotografije zaista izgledaju kao da su nastale u Bavarskoj, a ne u sred Bosne i Hercegovine.
"Ovo je naša prva godina organizovanja Oktoberfesta i, iskreno, nismo očekivali da će to izgledati ovako dobro. Odlučili smo donijeti komadić Bavarske u naše mjesto, a rezultat je bio nevjerovatan. Ljudi su se stvarno opustili i uživali u dobrom društvu, što je i najvažnije", rekla je Slavica, jedna od organizatorica događaja.
"Ovaj događaj je dokaz da nam nije poitrebno putovati daleko kako bismo doživjeli nešto posebno. Ovdje smo stvorili vlastitu čaroliju i imamo predivan Oktobarfest kod kuće", dodao je organizator Josip.
Možda će ova organizacija Oktoberfesta u selu pokraj Kiseljaka bit iinspiracija drugim gradovima i mjesnim zajednicama širom zemlje da iduće godine urade isto.
(Vijesti.ba)
Chat čitatelja