
Važan kvalifikacijski meč za plasman na EURO odigrali su večeras Hrvatska i Turska.
Na kraju je završilo 1:0 za Tursku koja se prikazala u sjajnom izdanju, dok su Vatreni dijelovali poprilično blijedo i tromo, ali i veoma oslabljeni.
Turska je zaprijetila već u drugoj minuti, no udarac Yilmaza odbranio je Livaković. Tri minute kasnije opet prijete Turci, Gvardiol spašava u zadnji čas.
U devetoj minuti prijeti Akturkoglu, opet Livaković brani.
Isti igrač je zaprijetio i u 13. minuti, Livaković je odlučio da bude junak svog tima i bio je najzaslužniji što je na stadionu u Osijeku i dalje pisalo 0:0.
U 30. minuti Livaković je užasno reagovao, istrčao je sa gola sasvim nepotrebno, Yilmaz ga je lobovao i Turska je povela.
Tek u sudijskoj nadoknadi Hrvatska je prvi put opasno zaprijetila, ali ostalo je 0:0.
U nastavku 'življa' Hrvatska. Svjesni su bili Vatreni da moraju krenuti po pogodak, no Turska je i dalje dobro stajala na terenu.
U 54. minuti neugodni Yilmaz opet u šansi, ali šutirao je preko gola sa desetak metara.
Hrvatska je blizu izjednačenja bila u 66. minuti. Majer ubacuje, Kovačić šutira, no Turci spašavaju u zadnji čas. Sam par minuta kasnije Petković pokušava, ali dugo se namještao i Turci su blokirali.
U 84. minuti sve je moglo biti riješeno. Akgun je nakon kontre šutirao, no dosta sreće za Hrvatsku i ostalo je 0:1.
Četiri minute kasnije nova šansa za Hrvatsku, Beljo je šutirao malo iskosa, korner za Hrvatsku nakon sjajne intervencije golmana Turske.
U 90. minuti dosuđen je jedanaesterac za Hrvatsku zbog navodnog igranja rukom, ali nakon VAR-a odluka je promijenjena, na žalost navijača Hrvatske.
Ostalo je 0:1 i Turska ima u ovoj grupi 13 bodova, Hrvatska 10, a Armenija i Wales po sedam.
(Vijesti.ba)
Chat čitatelja