Francuski predsjednik Emmanuel Macron rekao je danas da je terorizam "zajednički neprijatelj" Izraela i Francuske.
"Niste sami", rekao je na konferenciji za novinare sa izraelskim premijerom Netanyahuom. Trideset Francuza je ubijeno u napadima Hamasa, za koje je Izrael rekao da je poginulo 1.400 ljudi.“Predlažem da se koalicija protiv Islamske države (ISIL-ISIS) također bori protiv Hamasa. Francuska je spremna da se međunarodna koalicija u kojoj učestvujemo u operacijama u Iraku i Siriji – bori i protiv Hamasa.”
Macron je također rekao Netanyahuu da će stabilnost na Bliskom istoku biti postignuta samo ako Izrael dozvoli "politički pristup sukobu s Palestincima".
Izraelski premijer kaže da će vojska zemlje "uništiti Hamas", a kada se rat završi, niko neće morati da živi "pod Hamasovom tiranijom".
(Vijesti.ba)