26.10.2023 / 20:53 Košarka - Euroliga

Spektakularan derbi: Partizan slavio protiv Crvene zvezde

Spektakularan derbi: Partizan slavio protiv Crvene zvezde
Foto: Blic.rs
Prvi ovosezonski vječiti derbi između Partizana i Zvezde odigran je večeras u beogradskoj Areni u sklopu 5. kola Eurolige, a crveno-bijeli su bez prisustva svojih navijača poraženi nakon velike drame. Bilo je 88:86.

U prvoj četvrtini postojao je samo jedan tim, a to je bio Partizan. Naime, domaći košarkaši poveli su 10:0, imali 17:2, uglavnom isuviše lako dolazili do poena.

U drugoj dionici Zvezda bila mnogo bolji rival, pa je stigla do izjednačenja (42:42).

Jako bitna je bila treća četvrtina, a ona je u potpunosti pripala Zvezdi (23:11), a nevjerovatan je bio Brazilac Yago Matheus koji je ubacio tri trojke Partizanu.

Partizan je bio u teškoj situaciji, ali uslijedio je neshvatljiv pad u igri Zvezde koja je dozvolila da prokocka skoro dobijen meč.


Avramović je bio junak Partizana sa 14 poena, dok je kod gostiju Joel Bolomboy bio najefikasniji sa 16 postignutih poena.


(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba. Ova vijest je sada dostupna samo za čitanje.

Izdvajamo