
Visoki komesar UN-a za ljudska prava upozorio je da bi izraelske kopnene operacije velikih razmjera u Gazi mogle proizvesti "katastrofalne" posljedice, s mogućim još hiljadama smrtnih slučajeva civila.
Volker Turk je pozvao dvije strane i druge sa utjecajem u regionu da učine sve kako bi deeskalirali sukob.
"Sinoćnje bombardovanje i kopnene operacije u Gazi od strane izraelskih snaga navodno su bile najintenzivnije do sada, dovodeći ovu užasnu krizu na novi nivo nasilja i bola", rekao je on.
"Uz uvećavajući bijedu i patnju civila, izraelski napadi na telekomunikacijske instalacije i naknadno gašenje interneta su praktično ostavili Gazane bez načina da saznaju šta se dešava širom Gaze i odsjekli ih od vanjskog svijeta."
(Vijesti.ba)