07.11.2023 / 19:04 Fudbal - Tražen u Evropi

Amar Dedić na meti italijanskog velikana, spominje se čak i Real Madrid

Amar Dedić na meti italijanskog velikana, spominje se čak i Real Madrid
Foto: RB Salzburg

Bh. reprezentativac Amar Dedić sve više se dovodi u vezu sa odlaskom iz Red Bull Salzburga, za koji već duže vrijeme pruža sjajne partije.

Najtalentovaniji bh. fudbaler navodno je na meti Rome, a o interesu italijanskog velikana je čak govorio na press konferenciji uoči utakmice četvrtog kola Lige prvaka protiv Intera.

"Apsolutno ne znam ništa o Rominom interesovanju. Ali, Serija A je veoma interesantna liga za mladog igrača poput mene", odgovorio je Dedić na pitanje o špekulacijama vezanim za transfer u Romu, nakon čega je dodao:

"Moja koncentracija je trenutno samo na Salzburgu. Sutrašnji meč je najvažnija stvar u ovom trenutku".

Brojni inostrani mediji danas pišu da se za reprezentativca BiH interesuje čak i slavni Real Madrid, koji u njemu vidi potencijalno dugoročno rješenje na bekovskim pozicijama.

Amar Dedić je za Salzburg odigrao 57 utakmica uz učinak od osam golova i sedam asistencija, što je fantastična statistika za igrača koji pretežno nastupa na poziciji desnog beka.

U posljednje vrijeme, Dedić je vrlo često kapiten svoga tima što dovoljno govori o statusu koji uživa u austrijskom šampionu.

(Vijesti.ba)

Izdvajamo