Banja Luka 15°C
Bihać 12°C

09.11.2023 / 20:36 Fudbal - Konferencijska liga

Legija nakon Mostara slavila i u Varšavi protiv Zrinjskog

Fudbaleri Zrinjskog doživjeli su poraz večeras na gostovanju u Varšavi od ekipe Legije koja je slavila rezultatom 2:0.

Bila je ovo prilično blijeda partija bh. prvaka koji je, kada se sve sabere i oduzme, doživio zaslužen poraz kojim su sebi znatno smanjili šanse za plasman u nokaut fazu.

Sa druge strane, ni Legija nije bila toliko dominantna, ali su pogotke postigli na vrijeme i upisali veoma važna tri boda.

Poljaci su prvi pogodak zabili u 15. minuti iz prve prave prilike. Korner je to bio, ostao je sam na drugoj strani defanzivac Augustyniak i zakucao loptu u mrežu.

Malo nakon toga i drugi put se zatresla mreža bh. tima, ovaj put nakon penala. Najstrožiju kaznu je u gol pretvorio Portugalac Josue koji je lako matirao golmana Marića.

Najozbiljniju priliku Mostarci su imali preko Čanađije koji je minut prije kraja prvog poluvremena šutirao preko gola iz izgledne pozicije.

U drugom dijelu igre Legia je iskusno sačuvala stečenu prednost, zatvorila sve prilaze svom golu, a u nekoliko navrata je mogla postići još jedan. Ostalo je 2:0 za domaće.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Vijesti.ba:

90' Kraj utakmice i pobjeda Legije od 2:0.

90' Četiri minute nadoknade.

88' Sami je finiš susreta. Sve su prilike da će se meč okončati ovim ishodom.

83' Jedan od rijetkih pokušaja gostiju. Kiš šutira ravno u golmana Legije. Solidan pokušaj je to bio.

77' Sve je manje vremena za Zrinjski koji je u drugom poluvremenu potpuno bezopasan.

73' Nove dvije izmjene u ekipi Zrinjskog. Bradarić i Kiš mijenjaju Ivančića i Čanađiju.

71' Još jedna sjajna šansa za Poljake! Wszolek iz dobre pozicije šutira neprecizno. Mnogo sreće za Plemiće sada.

68' Kakva prilika za Legiju! Previše su kombinovali domaći igrači, a duga akcija je rezultirala udarcem pored gola.

64' Dvije izmjene u Zrinjskom. Hrvanović i Zlomislić su ušli u igru umjesto Ćužea i Bilbije.

60' Sjajna prilika za Legiju sada! Sjajan udarac Kapuadia ide malo preko prečke gola prvaka BiH.

55' Ponovo period bez uzbuđenja. Poljaci su već sada krenuli sa odugovlačenjem.

50' Malekinušić je bio u solo prodoru, ali je njegov udarac izblokirala odbrana domaćih.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na stadionu poljske vojske u Varšavi. Promjena nije bilo na pauzi.

45' Kraj prvog poluvremena nakon kojeg Legija protiv Zrinjskog vodi rezultatom 2:0. Golove su postizali Augustyniak i Joseu.

44' Kakva prilika za Zrinjski odlazi u nepovrat! Nakon velike gužve lopta je došla do Čanađije koji iz dobre pozicije šutira visoko preko gola!

40' Ponovo period bez uzbuđenja. Vodi se velika bitka na sredini terena za svaku loptu.

35' Najbolja prilika za Zrinjski do sada. Senić je proigrao Bilbiju, a ovaj iz teške pozicije šutirao ravno u golmana domaćih koji hvata tu loptu.

30' GOOOOOOOOOOOL! Legia je povela sa 2:0 nakon što je kazneni udarac iskoristio Josue!

29' Penal za Legiju!

26' Fino su kombinovali fudbaleri Zrinjskog nakon jednog kornera, ali odbrana domaćih je to nekako uspjela da izbaci iz svog kaznenog prostora.

23' Bh. prvak i dalje ima rezultatski zaostatak. U ovim se trenucima ne dešava ništa vrijedno pomena.

18' Nakon primljenog gola Zrinjski i dalje ne uspjeva odgovoriti. Poljaci se za sada znalački brane.

15' Prva šansa za domaće i pogodak. Korner je to bio, ostao je sam na drugoj strani defanzivac Augustyniak i zakucao loptu u mrežu.

15' GOOOOOOOOOL! Legia vodi rezultatom 1:0!

10' Veliki pritisak poljske ekipe, gosti se brane uglavnon.

6' - Prvi žuti karton na utakmici, dobio je nogometaš domaćih Jurgen Celhaka.

3' - Prvi pokušaj na utakmici, udarac Memije odlazi preko gola.

18:50 Počeo je susret u Varšavi, prvi sa centra su krenuli domaći nogometaš

18:20 - Treneri obje ekipe Kosta Runjaić i Krunoslav Rendulić odabrali su početne postave za duel koji počinje u 18:45 sati.

Legia: Hladun; Pankov, Augustyniak, Kapuadi; Wszolek, Elitim, Celhaka, Kun; Josue, Pekhart, Muci.

Na klupi su ostali: Tobiasz, Burch, Yuri Ribeiro, Kramer, Gil Dias, Sokolowski, Gual, Rosolek, Jedrzejczyk, Kapustka, Strzalek, Slisz.

Zrinjski: Marić; Ćorluka, Jakovljević, Radić, Memija; Senić, Čanađija, Ivančić; Ćuže, Malekinušić, Bilbija.

Na klupi su ostali: Sefo, Marin, Zlomislić, Sabljić, Kiš, Balić, Hrvanović, Mišić, Bradarić, Prskalo.