19.11.2023 / 19:47 Fudbal - Poker golova

Romelu Lukaku igrao utakmicu života, selektor ga izveo na poluvremenu

Napadač Rome Romelu Lukaku odigrao je nevjerovatnu utakmicu za svoju Belgiju protiv Azerbejdžana u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Često osporavani Lukaku je u prvom poluvremenu postigao čak četiri gola za vodstvo svoje selekcije od 4:0.

Svoj show je Lukaku započeo u 17. minuti, a nastavio u 26. i 30. kada je postigao hat-trick. Četvrti gol je Lukaku zabio u 37. minuti i zanimljivo je kako je sve pogotke postigao iz igre.

Kada se očekivalo da Lukaku nastavi sa razbijanjem protivnika, belgijski selektor je povukao vjerovatno rezonski i logičan potez, te izvadio ga iz igre kako bi ga poštedio dodatnog umora i eventualne povrede.

Lukaku sada ima čak 83 gola za Belgiju, a tek mu je 30 godina. Kvalifikacije će završiti kao prvi strijelac jer je u njima postigao čak 14 pogodaka.