Bihać 17°C

23.11.2023 / 22:50 Košarka - Euroliga

Nova pobjeda Reala i nova sjajna partija Muse

Bh. reprezentativac

Bh. reprezentativac Džanan Musa ostavio je veoma dobar utisak iako uopšte nije igrao u prvom poluvremenu.

Real je pred svojim navijačima u Madridu pokazao još jednom kakvu ekipu ima jer je Chus Mateo uspio da odmori neke od svojih najboljih igrača, ali svejedno Kraljevi su upisali ubjedljivu pobjedu.

Domaći su odlično otvorili meč i vodili su od početka do kraja utakmice. U prvom dijelu blistao je Mario Hezonja koji je odigrao večeras najbolji meč u ovoj sezoni.

Real je nakon prvog dijela vodio sa 44:33 i u drugom dijelu je održavao stečenu prednost. Ono što je posebno bilo zanimljivo jeste da Džanan Musa u prvom poluvremenu uopšte nije igrao, ali bh. košarkaš se našao na parketu početku drugog dijela i sjajnom partijom svoj tim "pogurao" ka novoj pobjedi.

Iako je Musa večeras igrao samo u drugom poluvremenu, te je ukupno na parketu proveo 14 minuta po učinku je odmah bio iza Hezonje jer je bh. košarkaš zaista igrao furiozno po ulasku na parket.

Na kraju rođeni Bišćanin upisao 11 poena, četiri skoka i dvije asistencije što je na minutažu koju je večeras dobio zaista sjajan učinak.