26.11.2023 / 12:18 Svijet - Povrijeđeni i zaštitari

Više od 50 policajaca povrijeđeno u velikom sukobu policije i navijača u Frankfurtu

Više od 50 policajaca povrijeđeno u velikom sukobu policije i navijača u Frankfurtu
Foto: X
Više od pedeset policajaca povrijeđeno je jučer tokom tučnjave policije s navijačima u Frankfurtu neposredno prije domaće utakmice Eintrachta sa Stuttgartom u njemačkom prvenstvu, saopćile su lokalne vlasti.

Tokom sukoba povrijeđeno je i nekoliko pripadnika službe osiguranja frankfurtskog stadiona, a uhapšeno je na desetke huligana.
 

Domaći navijači su napali zaštitare


Tučnjava je počela 45 minuta prije početka utakmice 12. kola Bundeslige između Frankfurta i Stuttgarta, koju su na kraju dobili gosti s 2-1. grupa domaćih navijača prvo je napala zaštitarsku službu koja je htjela izvršiti kontrolu na ulazu u stadion inače rezervisan za ultrase frankfurtskog kluba. Brzo su im se pridružili i drugi ultrasi koji su već bili smješteni na svojim tribinama na stadionu i žurno otišli kako bi se pridružili sukobima.


Intervenišući, policija je bila na meti pirotehnike, otrgnutih željeznih barijera i boca, prije nego što je uspjela zaustaviti incidente. Nakon ovih okršaja, početak utakmice odigran je pred djelomično praznom tribinom rezervisanom za domaće navijače.

(Vijesti.ba / HINA)

Izdvajamo