Banja Luka 17°C
Bihać 17°C

26.11.2023 / 20:56 Košarka - ABA liga

Kenan Kamenjaš odličan u pobjedi SC Derbyja nad FMP-om

Košarkaši SC Derbyja pobijedili su kao gost u 9. kolu ABA lige ekipu FMP-a rezultatom 99:86.

Najbolji pojedinac susreta bio je bosanskohercegovački reprezentativac Kenan Kamenjaš.

Naime, naš centar je na terenu proveo 33 minute te za to vrijeme ostvario double-double učinak. Postigao je 22 poena, upisao 12 skokova, a tome je dodao i jednu asistenciju, piše Sport Centar.

Inače, od početka utakmice bilo je dosta izjednačena situacija na terenu, a FMP je čak imao vodstvo na poluvremenu (44:41). Međutim, u drugom poluvremenu FMP je potpuno deklasiran i pitanje pobjednika niti u jednom trenutku nije dovedeno u pitanje.

Uz Kamenjaša, u ekipi SC Derbyja najbolji je bio Pavličević sa 18 postignutih poena, dok je Besson bio najbolji kod FMP-a s 24 postignuta poena.