01.12.2023 / 17:50 Fudbal - Premijer liga BiH

Kraj utakmice: Velež - Sarajevo 1:0

Od 18 sati na stadionu Rođeni u Mostaru igra se prvi, a ujedno i derbi susret nove 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Veleža i Sarajeva.

90' Kraj utakmice!

90' Četiri minute sudijske nadoknade.

85' Sarajevo i dalje djeluje bezidejno i sve je manje vremena da ovdje može doći makar do boda.

78' Rezervista Keremech je postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajd pozicije.

75' Umjesto Vehabovića u igru ide E. Halilović.

73' Ponovo je bilo opasno pred golom Sarajeva. Haskić je spustio loptu u peterac gostiju, ali do nje ne dolazi niko od njegovih saigrača.

65' Šturm je centrirao, lopta se odbija od jednog igrača Sarajeva, Vehabović sve dobro prati i sa pet metara glavom pogađa za 1:0.

65' GOOOOOOOOOOOOOOOL! Velež vodi, a pogodak postiže Vehabović!

59' Sada još bolja šansa za domaće! Ponovo je Oreč probio po strani i ubacio, a Šikalo iz prve šutirao u golmana Sarajeva.

53' Večeras odlični Oreč dobro probija po desnoj strani, uposlio je Pecu koji šutira, ali je njegov udarac izblokiran u zadnji čas. Ovo je bila najbolja prilika za Rođene do sada.

46' Počelo je drugo poluvrijeme na stadionu Mostaru. Izmjena u ekipama na pauzi nije bilo.

45' Kraj prvog poluvremena u kojem nismo vidjeli neku dopadljivu igru. Vraćamo se za nekih 15-ak minuta.

38' Navijači Sarajeva su izazvali bakljadu u gostujućem sektoru gdje su smješteni.

35' I dalje je prilično mirno na stadionu Rođeni. Prilika ima, ali su one uglavnom sporedične na obje strane.

30' Gosti iz Sarajeva su signalizirali penal, ali sudija Petrović je samo odmahnuo rukama.

26' Šturm je centrirao s lijeve strane, lopta "šeta" na nekih sedam metara od gola Sarajeva ali nema nikog od napadača Rođenih.

20'  Pokušao je Hrkać sa nekih 25 metara, lopta ide preko gola Sarajeva.

15' Dosta je mirno u prvih 15 minuta ove utakmice. Velikih prilika za sada nema. Susret prati i nekoliko stotina gostujućih navijača Hordi zla.

7' Prvo prijeti Sarajevo. Radović je šutirao sa distance, lopta ide malo pored stative domaćih.

5' Inače, ovoj utakmici prisustvuje par hiljada gledalaca, dok je vrijeme idealno kao i teren i ispunjeni su svi preduslovi da gledamo jednu dobru fudbalsku predstavu.

1' Utakmica je upravo počela!

17:52
Glavni sudija ove utakmice bit će Dragan Petrović iz Banje Luke, a pomagat će mu Aleksandar Smiljanić (Laktaši) i sugrađanin Nebojša Žugić. Četvrti arbitar je Aleksandar Njegomirović (Prnjavor).

17:50
Tekstualni prijenos ove utakmice možete pratiti na portalu Vijesti.ba, a već su nam stigli i sastavi za ovaj duel.

Za Velež počinju: Hadžikić, Oreč, D. Halilović, Hrkač, Suljić, Peco, Šikalo, Haskić, Šturm, Vehabović i De Oliveira.

Na klupi svoju šansu čekaju: Ribić, Zvonić, Bajrić, Pršeš, Mlinarić, Domić, E. Halilović, Puce, Đuliman, Kuko i Halilagić.

Sa druge strane za Sarajevo počinju: Šahinović, Čataković, Penaranda, Hasić, Julardžija, Beganović, Radović, Aničić, Đuričković, Buljubašić i Mustafić

Na klupi su ostali: Rogić, Vrančić, Oliveira, Kyeremeh, Ališah, Soldo, Avramovski, Mulalić i Anđušić.