Banja Luka 18°C
Bihać 17°C

03.12.2023 / 23:10 Fudbal - Barcelona slavila

Joao Felix presudio bivšem klubu Atleticu i riješio veliki derbi

Barcelona je sa minimalnih 1:0 savladala Atletico Madrid u derbi meču 15. kola španske La Lige.

Zbog renoviranja Nou Campa, i ovaj meč je odigran na Olimpijskom stadionu u Barceloni, a pogodak odluke postigao je Joao Felix, bivši igrač Atletica.

Igrao se 28. minut kada je portugalski reprezentativac na asistenciju Raphinhe sjajno pogodio za, ispostavit će se na kraju, konačni rezultat utakmice.

Iako je na derbiju postignut samo jedan gol, bilo je mnogo uzbuđenja pred oba gola. Najveću priliku za promjenu rezultata promašio je Correa u posljednjoj minuti sudijske nadoknade, kada je golman Barcelone Inaki Pena sjajno reagovao i spasio pobjedu.

Barcelona je sada na trećem mjestu sa 34 boda, po četiri manje od Real Madrida i Girone. Atletico je peti sa 31 bodom, ali i utakmicom manje.