"Duboko me potresla vijest o smrti velikog bosanskohercegovačkog književnika Hadžema Hajdarevića. Njegovo djelo svrstalo ga je posljednjih decenija u sami vrh naše književnosti. Hadžem Hajdarević je bio izuzetno cijenjen pjesnik, pripovjedač i romanopisac", istakao je.
Djelovanjem na polju očuvanja i institucionalizacije bosanskoga jezika, na razvoju kulture i umjetnosti, uključivanja građana Bosne i Hercegovine koji žive u dijaspori u bh. kulturološke tokove, te stavljanja politike u funkciju čovjeka, kako navodi Bećirović, Hadžem Hajdarević je bio istinski primjer angažiranog intelektualca.
"Njegova smrt je veliki i nenadoknadiv gubitak za Bosnu i Hercegovinu. Porodici, prijateljima i svima koji su imali čast poznavati Hadžema Hajdarevića, upućujem iskreno saučešće", poručio je Bećirović, saopćeno je iz njegovog kabineta.
(Vijesti.ba / FENA)
Chat čitatelja