07.12.2023 / 10:06 Svijet - Napadali tokom noći

Vozač poginuo u napadu ukrajinske žitne infrastrukture u blizini Dunava

Vozač poginuo u napadu ukrajinske žitne infrastrukture u blizini Dunava
Foto: EPA
Vozač je poginuo, a žitna infrastruktura oštećena u napadu ruske bespilotne letjelice na ukrajinsku žitnu infrastrukturu u blizini rijeke Dunav, rekao je danas guverner regije Odese.

Guverner je rekao da su dronovi napadali više od dva sata tokom noći i premda je većina njih srušena, neki su prošli i oštetili zgradu za skladištenje, dizalicu i kamione.

Ukrajinske dunavske luke postale su ključna arterija za ogromne izvozne količine žitarica jer Rusija blokira Crno more od kako je izvršila invaziju na susjednu zemlju u februaru 2022. Moskva je u augustu i septembru izvela val napada bespilotnim letjelicama na dunavsku lučku infrastrukturu, no posljednji noćni napad uslijedio je nakon zatišja u takvim napadima.

Ukrajinske zračne snage saopćile su da je ukupno 18 Shaheda lansirano na južnu regiju Odese i regiju Hmeljnicki, koja se nalazi u zapadnoj Ukrajini. Petnaest bespilotnih letjelica srušeno je raketnim sistemima protuzračne obrane i mobilnim vatrenim grupama, saopćile su zračne snage, prenosi HINA.

(Vijesti.ba)

Chat čitatelja

NAPOMENA - Portal Vijesti.ba zadržava pravo da obriše neprimjeren sadržaj bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u chatu nisu stavovi redakcije portala Vijesti.ba. Ova vijest je sada dostupna samo za čitanje.

Izdvajamo