Banja Luka 19°C
Bihać 18°C

08.12.2023 / 17:44 Fudbal - Premijer lige BiH

Minimalna pobjeda Veleža na Grbavici

Ovom pobjedom Velež je stigao do treće pozicije na tabeli, sa dva boda i utakmicom više od Sarajeva, a Željezničar je na osmoj poziciji sa 19 bodova.

U okviru 17. kola na Grbavici odigrana je utakmica starih rivala FK Željezničar i FK Velež.

Veležu je ovo sedma utakmica bez poraza, dok Željezničar već četvrto kola ne zna za pobjedu.

Meč je na Grbavici počeo sjajnom koreografijom domaćih navijača, Manijaka, koji proslavljaju 36. rođendan.

Nakon te prilike, nije bilo većih uzbuđenja osim što su Manijaci nastavili s proslavom svog rođendana pa se u jednom momentu na jugu mogao vidjeti još jedan performans najvatrenijih navijača Željezničara.

Drugo poluvrijeme je počelo sa odmjeravanjem snaga, bez većih prilika.

Dok Velež nije poveo golom Guliashvila u 66. minuti na radost gostujućih navijača. I vodstvo Veleža od 0:1

Velež je mogao riješiti pitanje pobjednika u 83. minuti susreta, ali je udarac Guliashvilija otišao preko gola.

Utakmica je na kraju završena minimalnom pobjedom gostujuće ekipe.

Najzanimljivije detalje sa ove utakmice možete pročitati u tekstualnom prensou u nastavku.

96' KRAJ

90' Igra se još 6. minuta.

89' Odlična prilika Selimovića, ali odlazi preko gola.

87' Dupla izmjena u gostujućem timu, Zvonić i Mlinarić ulaze umjesto Guliashvila i Vehabovića.

82' Velika šansa za Velež, ali lopta ide iznad gola, šutirao je Guliashvili.

81' Izjmena u timu gostiju, Peco ulazi umjesto Suljića.

80' Ćosić je ušao u igru umjesto Šehića.

79'  Gasal je šutiroa sada nakon kornera, odličan je bloku Halilović.

78'  Orečo izblokirao AlJabera, nakon ubačaja Štilića iz slobodnjaka.

75' Žuti karton Selimoviću.

69' Dupla izmjena kod domaćina, iz igre izlaze Haračić i Mekić a ulaze Štilić i Alyson.

66' GOOOL Poveo je Velež. Nakon duplog pasa sa Vehabovićem, i nakon što je pobjegao Šehiću, Guliashvili postiže 5. gol ove sezone.

65' Velika prilika za domaće, Amoah je prošao po desnoj strani i šutirao sa ivice šesnesterca, lopta je otišla pored gola.

63' Izmjena u domaćem timu, Gasal je ušao u igri umjesto Šabića.

57' Žuti karton za Bibera.

55' Utakmica je nastavljena.

53' Utakmica je prekinuta radi bakljade navijača domaćeg tima.

52' Velika prilika za Velež nakon greške Muftića. Vehabović je pokušao sa nekoliko metara, blokirao je Cocalić.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Izmjena u timu Veleža, Puce ulazi u igru umjesto Šikala.

45' Kraj prvog poluvremena.

43' Pokušaj Vehabovića iz slobodnog udaraca, ali nije bio precizan.

42' Žuti karton za Ovčinu i prilika za Velež iz slobodnog udarca.

40' Žuti karton za Šikala.

35' Mekić je šutirao sa distance, siguran Hadžikić.

31' Oreč reaguje ispred Ovčine i izbacuje loptu u korner.

23'  Žuti karton za Šehića.

21' Uglavnom se igra između dva šesnaesterca. Pritisak igrača Željezničara, gosti izrazito pasivni.

Navijači FK Željezničar u velikom stilu proslavili 36. rođendan navijačke grupe The Maniacs. Foto Vijesti.ba

Posted by Vijesti.ba on Petak, 8. decembar 2023.

12' Željezničar apsolutno kontroliše igru, gosti gotovo bez posjeda.

3' Šansa za Željezničar, Haračić sa pogodio stativu.

1' Počela je utakmica.

Zasigurno nas večeras očekuje dobra utakmica, Velež u posljednjih nekoliko utakmica igra izrazito kvalitentno, dok je Željezničar u nešto slabijoj formi.

No, sigurno da ne treba otpisati ekipu Željezničara kada igra na Grbavici.

Treneri ekipa odredila su početne sastave za večerašnji susret.

Za Željezničar od prve minute igraju: Muftić, Cocalić, Mekić, Haračić, Šehić, Biber, Aljaber, Amoah, Šabić, Selimović i Ovčina

Željinih 11 za Velež. Sretno, Plavi! FK Željezničar - FK Velež Petak, 08.12.2023. 18:00 sati

Posted by FK Željezničar on Petak, 8. decembar 2023.

Dok su na klupi ostali: Duškaj, Musić, Kosorić, Gasal, Štilić, Drljo, Drina, Allyson, Turanjanin, Dubačkić i Ćosić

Za Velež od prve minute nastupaju: Hadžikić, Oreč, Halilović, Hrkač, Guliashvilli, Suljić, Šikalo, Haskić, Šturm, Vehabović, Oliveira

MATCHDAY I Starting XI Haj'mo ruke gore zapjevajmo svi, sad na teren izlaze naši Rođeni! SRETNO ROĐENI! #musvdg #PLBiH

Posted by FK Velež Mostar on Petak, 8. decembar 2023.

A na klupi su: Ribić, Zvonić, Mlinarić, Peco, Domić, Halilović, Jogunović, Puce, Đuliman, Kuko i Halilagić

Glavni sudija utakmice je Luka Bilbija, a njegovi asistenti su Davor Maksimović i Marko Perić. Četvrti sudija je Frano Jelić.